Projelerimiz !
Tüm projelerimize bu sayfadan ulaşabilir, proje detayına gidebilirsiniz.

CAM KÜRECEĞİ


Cam küreciği, camın yüksek sıcaklıkta işlenmesi sonucu oluşan şeffaf, renksiz ve düzgün yüzeyli çok küçük ebatta küresel cam partiküllerdir.

Cam küreciklerinin üretiminde hammadde olarak hurda cam kullanıldığından geri dönüşüm açısından çevreye katkısı büyüktür.

Cam kürecikleri;

  • Püskürtme yoluyla yüzey temizleme,
  • Sentetik reçinelerin kuvvetlendirilmesi,
  • Yol çizgileri üretimi ve uygulaması,
  • Taş bina yüzeylerinin temizlenmesi,
  • Uçak sanayi,
  • Yangın söndürmede kullanılabilir.

Kullanım alanına göre cam küreciği tanelerinin çapı ve üzerine uygulanan kaplamasının cinsi değişmektedir

Yol Çizgi Uygulamaları

Yollarda gündüzleri rahatlıkla görülebilen yol çizgileri, gece karanlıkta görünür olmalarını yüzeylerinde bulunan cam küreciklerine borçludurlar.

Cam kürecikleri küresel şeklinin ve cam yapısının etkisiyle, gece araçlardan yol çizgilerine gelen far ışıklarını geri yansıtarak sürücüye yatay işaretleri görünür kılar.

Bu da sürücünün yol çizgileri sayesinde yönlendirilmesine ve daha dikkatli,kurallara uygun bir yolculuk yapmasına yardımcı olur.

Cam kürecikleri; yağmurlu havada bile far ışığını geri yansıtabildikleri için, geceleri trafik güvenliğini sağlamak açısından önemlidirler.

Cam kürecikleri; yol çizgi boyalarına yatay işaretleme yapılmadan önce veya sonra katılabilirler.

"Drop on" olarak bilinen EN 1423 'e uygun cam kürecikleri; yol çizgi boyaları yol yüzeyine tatbik edilirken, boya ile aynı anda püskürtülerek veya elle serpilerek uygulanırlar.

Bu şekilde uygulandıklarında boyanın yüzeyine tutunurlar ve boyanın asfaltta kaldığı sürenin ilk aylarında gece görünürlüğünü sağlarlar.

Zamanla boya yüzeyiyle araç lastiklerinin fazla teması sonucu “drop on” cam kürecikleri yüzeyden koparlar.

Bu noktada boyanın gece görünürlüğünü sağlamak için "Premix" diye adlandırılan EN 1424'e uygun cam kürecikleri devreye girer.

Yol çizgi boyasının imalatı esnasında içine karıştırılan bu kürecikler; boya yüzeyi aşındıkça ortaya çıkarak gece görünürlüğünün devamını sağlarlar

Püskürtme Yoluyla Yüzey İşleme

Mühendislik, havacılık, elektronik, nükleer ve motor sanayilerinde püskürtme yolu ile yüzey işleme uygulamalarında kaliteli çalışmalar için cam küreciği talep edilmektedir.

Kullanıcılar için risk meydana getirmeyecek yüzey işlemenin son safhasında veya temizlenmesinde yüksek performanslı uygulamalar için kullanılırlar.

Cam küreciğinde, diğer kumlama yöntemlerinde kullanılan ürünlerde bulunmayan, fiziksel ve kimyasal özellikler bir arada bulunduğundan yüzey işlemede tercih edilir hale gelmiştir.

Plastik Sanayide Sentetik Reçinelerin Kuvvetlendirilmesi

Polimerlerin işlenmesinde cam küreciğinin takviye dolgu maddeleri ile birlikte kullanılması polimerlerin mekanik özelliklerini arttırmaktadır.

Aynı zamanda üretim maliyetlerini de azaltmaktadır. Bu uygulamalarda kullanılan cam kürecikleri, reçine ile uyumlu kimyasallarla kaplanmaktadır.

Taş bina yüzeylerinin temizliği

Camın düşük basınç projeksiyonu, binaların taş yüzeylerinin temizliğinin etkili bir şekilde yıpranmadanyapılabilmesinisağlar.

Buyöntemin uygulanmasının kolay olması ve yüksek basınçlı su kullanılmasıyla oluşabilecek hasarlara neden olmaması taş bina temizliğinde en büyük avantajlardandır.

Yangın söndürme

Sanayi bölgelerinde yangın tehlikeleri çok çeşitlidir ve bundan dolayı farklı yangın söndürücü maddelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Cam küreciği kullanılarak elde edilen çok amaçlı yangın söndürme tozu sayesinde, hidrokarbon yangınları, yakıt yangınları, gaz yangınları veya metal yangınları gibi mücadelesi zor olan yangınlarla sadece cam küreciği ile etkili bir şekilde müdahale edilebilir.

Foto Galeri
Bizden Haberler

Trafik Levhaları

İstanbul 3.havalimanı yol çalışması

Başlangıç Tarihi: 11.03.2019

Tüm Haberler
Bilgilendirme
  • Referanslarımız
  • Kariyer Fırsatları
  • Galeri
  • S.S.S
İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Ramazanoğlu Mah. Mekke Sokak No:4/3 Pendik İSTANBUL

Merkez Telefon : 0 216 378 57 03

Merkez E-posta : izlebil@izlebil.com.tr

Şube Adres : Ballıhoca Mah. Büyükkarıştıran OSB. Cad. NO:297 Süleymanpaşa /TEKİRDAĞ

Şube Tel : 0 282 373 77 92

Şube Faks : 0 282 373 77 94

Tüm Hakları Saklıdır @copy | Web Tasarım : globalmedya.com