Projelerimiz !
Tüm projelerimize bu sayfadan ulaşabilir, proje detayına gidebilirsiniz.

TRAFİK LEVHALARISüper Yüksek performanslı Reflektif malzemeler

Bilgi ve standart trafik levhaları üretiminde kullanılan Süper Yüksek Performans(geniş açılı prizmatik) Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 10 yıl (10yıl boyunca yansıma değerlerini kaybetmeyen)ömürlüdür.


Standart Trafik İşaret levhaları Omega Tip, Boru Tip yada NPI kesitli taşıyıcı direkler üzerine montaj edilirler. Bilgi levhaları boru , kutu, poligon yada kafes kesitli taşıyıcı konstrüksiyonlar üzerine montaj edilirler.

Düşey trafik işaretleri iki ana grupta toplanmıştır.

1-Düşey Trafik İşaretlemeleri İlgili teknik şartnameler ve Türkiye’de geçerli olan Trafik İşaretleri genel niteliklerine göre beş grupta aşağıda belirtilmiştir

 • Tehlike Uyarı işaretleri (T Grubu)

 • Trafik Düzenleme İşaretleri (TT Grubu)

 • Bilgi işaretleri (B Grubu)

 • Durma ve Park etme İşaretleri (P Grubu)

 • Otoyol İşaretleri

2-Işıklı ve Sesli İşaretlemeler

 • Güneş Enerjili ledli levhalar

 • VMS Bilgi Sistemleri

 • VTS Bilgi Sistemleri

Reflektifli yada reflektifli olmayan Malzemeler :

Standart ve Bilgi levhalarının üzerine yapıştırılan ve mesaj ve işaretin araba farı vurduğu zaman görülmesini sağlayan reflektif malzemeler 3 gruba ayrılır.

1-Normal Performanslı Reflektif Malzemeler :

Arkasında önceden kaplanmış sıcaklıkla (vakum aplikatörü ile) veya basınçla (el, merdane vb.gibi) yapışabilen yapıştırıcı yüzey bulunan, şeffaf plastik içine gömülmüş optik elemanları olan reflektif malzemelerdir.Standart ve Bilgi levhaları üretiminde kullanılan Normal Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 7 yıl (7 yıl boyunda yansıma değerlerini kaybetmeyen)ömürlüdür.

2-Yüksek Performanslı Reflektif Malzemeler :

Yüksek Performanslı reflektif Malzemeler kendi içinde 2 gruba ayrılırlar.

2.1.Arkasında önceden kaplanmış sıcaklıkla (vakum aplikatörü ile) veya basınçla (el, merdane vb.gibi) yapışabilen yapıştırıcı yüzey bulunan, şeffaf plastik içine gömülmüş optik elemanları olan reflektif malzemedir.Yüksek performanslı (cam kürecikli) reflektif malzeme ASTM D 4956-09 standardında Tip III sınıfıdır.

2.2. Arkasında önceden kaplanmış sıcaklıkla (vakum aplikatörü ile) veya basınçla (el, merdane vb.gibi) yapışabilen yapıştırıcı yüzey bulunan, esnek şeffaf bir plastik film ile kapsül içine konmuş küp köşeli prizmatik optiklerden oluşan reflektif malzemedir. 
Yüksek performanslı prizmatik reflektif malzeme ASTM D 4956-09 standardında Tip IV sınıfıdır.

Bilgi ve standart trafik levhaları üretiminde kullanılan Yüksek Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 10 yıl ömürlüdür. (10 yıl boyunda yansıma değerlerini kaybetmeyen) 

3-Süper Yüksek performanslı Reflektif malzemeler

Bilgi ve standart trafik levhaları üretiminde kullanılan Süper Yüksek Performans(geniş açılı prizmatik) Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 12 yıl (12 yıl boyunda yansıma değerlerini kaybetmeyen)ömürlüdür. 

Foto Galeri
Bizden Haberler

Trafik Levhaları

İstanbul 3.havalimanı yol çalışması

Başlangıç Tarihi: 11.03.2019

Tüm Haberler
Bilgilendirme
 • Referanslarımız
 • Kariyer Fırsatları
 • Galeri
 • S.S.S
İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Ramazanoğlu Mah. Mekke Sokak No:4/3 Pendik İSTANBUL

Merkez Telefon : 0 216 378 57 03

Merkez E-posta : izlebil@izlebil.com.tr

Şube Adres : Ballıhoca Mah. Büyükkarıştıran OSB. Cad. NO:297 Süleymanpaşa /TEKİRDAĞ

Şube Tel : 0 282 373 77 92

Şube Faks : 0 282 373 77 94

Tüm Hakları Saklıdır @copy | Web Tasarım : globalmedya.com